Groensnoeidag verplaatst naar voorjaar

Geplaatst op: Woensdag 11 oktober 2023

De afgelopen jaren is de groensnoeidag in ’t Ven met succes georganiseerd. Ieder jaar weer moesten de containers meerdere keren geleegd worden. Nu biodiversiteit, klimaatadaptie en duurzaamheid steeds centraler komen te staan, willen wij als wijkraad hier dan ook graag gehoor aan geven. Daarom is besloten om de groensnoeidag te verplaatsen naar het voorjaar van 2024.

 

Groensnoeidag voorjaar 2024!

Groensnoeidag telkens weer een succes!

De afgelopen jaren is de groensnoeidag in ’t Ven met succes georganiseerd. Ieder jaar weer moesten de containers meerdere keren geleegd worden. Nu biodiversiteit, klimaatadaptie en duurzaamheid steeds centraler komen te staan, willen wij als wijkraad hier dan ook graag gehoor aan geven. Daarom is besloten om de groensnoeidag te verplaatsen naar het voorjaar van 2024.

 

Waarom een groensnoeidag in het voorjaar? 

De herfst staat in het teken van het tot rust komen van de natuur. De bomen en struiken slaan energie op, door het terugnemen van voedingsstoffen in het blad en vervolgens het blad te laten vallen. Van het gevallen blad profiteren weer dieren zoals bijv. de egel. Ook leggen insecten eieren op bladeren/takken en planten om ervoor te zorgen dat er ook in het volgende jaar weer leven ontstaat in het voorjaar. Om deze cyclus te ondersteunen is het beter om planten in het voorjaar te snoeien. 

Wil je toch snoeien in de herfst?

Mocht je toch willen snoeien in de herfst, denk er dan eens aan om de bladeren en takken te composteren. Daarnaast kun je het restmateriaal van planten, bijv. versnipperd, ook perfect gebruiken als afdekmateriaal voor je tuin. Veel insecten en dieren kunnen hier dan in de winter gebruik van maken. Daarnaast zul je merken dat veel van het materiaal in het voorjaar al niet meer zichtbaar is.

 

Najaar in teken van start nieuwe aanplant

Het najaar is het perfecte moment om veranderingen in je tuin aan te brengen. Na het vallen van het blad komen planten in de ruststand en betekent dit het startsein van het plantseizoen. Vanaf dat moment kun je nieuwe planten zetten of oude planten verzetten. Let hierbij wel op dat er geen planten worden gezet wanneer het vriest, dit kan namelijk ervoor zorgen dat de plant dood gaat.

 

Ideeën en initiatieven

Ter inspiratie enkele ideeën/initiatieven voor de tuin/straat/buurt:

 

Vragen of ideeën

Mochten er naar aanleiding van dit artikel nog vragen of ideeën/initiatieven zijn, leg dan contact met ons via info@wijkraadtven.nl.

 

Overige nieuws

 • 11-10-2023
  Groensnoeidag verplaatst naar voorjaar

  De afgelopen jaren is de groensnoeidag in ’t Ven met succes georganiseerd. Ieder jaar weer moesten de containers meerdere keren geleegd worden. Nu biodiversiteit, klimaatadaptie en duurzaamheid steeds centraler komen te staan, willen wij als wijkraad hier dan ook graag gehoor aan geven. Daarom is besloten om de groensnoeidag te verplaatsen naar het voorjaar van 2024.

   
  Lees meer
 • 20-09-2023
  valpreventie cursus

  Fysiotherapeut Scholten biedt voor alle ouderen in onze wijk een val preventiecursus aan. Is dit ook iets voor u? lees dan verder,

  Lees meer
 • 12-07-2023
  wijkhelden

  Iedere wijk heeft zo zijn wijkhelden. Mensen die zich onbaatzuchtig inzetten voor anderen of de natuur in de omgeving.

  In ‘t Ven wonen de wijkhelden Sanne, Julian en Eline. Zij gaan bijna iedere week, samen met hun vader Martijn en een emmer, op pad met de prikker om rommel op straat op te ruimen.

  Lees meer
 • 12-07-2023
  Venieuwing speeltuin het Pioentje

  Het Pioentje, je rijd er vast wel een langs. De grote speeltuin aan de Pioenroosstraat, Tuinstraat en Edelweisstraat. Van verschillende kanten kwam steeds meer het verzoek of er niet wat aan de speeltuin gedaan kon worden. 

  Lees meer
 • 09-03-2023
  Speeltuin Pioenroosstraat

  Het Pioentje, je rijd er vast wel een langs. De grote speeltuin aan de Pioenroosstraat, Tuinstraat en Edelweisstraat.

  Lees meer
 • 15-02-2023
  winaar kerstroute bekend

  De winnaar van de verlichte kerstroute is bekend. Eind januari is de gelukkige winnaar van de kerstroute blij gemaakt. Koop er maar iets leuks van! 

  Lees meer
 • 02-04-2022
  Gevraagd kinderfietsen!

  In de Noodopvang zijn een groot aantal kinderen, hiervoor zoekt het COA kinderfietsen.

  Lees meer
 • 29-12-2021
  Praat mee over veiligheid in Rosmalen

  Veiligheid in eigen straat en wijk zijn van groot belang. Een groter veiligheidsgevoel geeft meer woonplezier. Gemeente ‘s-Hertogenbosch laat u meepraten over buurtveiligheid. Op dinsdag 11 januari vanaf 19.45 uur is er een online bijeenkomst voor inwoners van Rosmalen  over veiligheid in de buurt

  Lees meer
 • 02-07-2021
  AED

  Sinds 1 juli hangt de AED van Kindcentrum ‘t Ven buiten en is hij bij Hartslagnu aangemeld. Ook dit deel van onze wijk en het aangrenzende deel van De Overlaet hebben nu een AED die 24/7 bereikbaar is.

  Lees meer
 • 02-07-2021
  Wat u echt moet weten over uw buurt

  Ik heb een idee voor mijn buurt. Wat kan ik doen? Wat vinden anderen over 't Ven of over andere Bossche wijken?

  Lees meer
 • 02-07-2021
  Honden uitlaten. Spelregels voor Rosmalen

  Deze spelregels gelden voor wie zijn of haar hond uitlaat.

  Lees meer

Meer >

Activiteiten

Ontvang onze nieuwsbrief

* indicates required